Tak si říkám... jak to bude s rozdělením práce mezi jádra na takovém procesoru? To jako bude nějak určeno, které operace se budou zpracovávat na velkých a které na malých jádrech? Jak se to bude určovat? Aby třeba nedošlo na situaci, že systém přidělí práci na malá jádra a mně se bude zdát, že by ta práce mohla být rychleji, ale budu mít smůlu, protože někdo rozhodl, že tento typ operace se bude provádět jen na malých jádrech, přesto že já bych potřeboval ta velká ... :D
Odpovědět0 0
Můj odhad.
Multithreadu to 5950X nepřekoná.
Pokud to bude mít PL2 228W limit tak už je to fail ,tedka nicméně zázraky od 10nm neočekávám. TSMC se ten jejich 7nm povedl at si každý říka kdo chce co chce - zvlášt pro Zen3.
Díky vyššímu IPC by to mohlo být ve hrách nejrychlejší CPU ,ale pro hry nebude potřeba malých jader. Tam bude stačit 8x big core.
Odpovědět1 1
Když uiž nic jiného, tak je čipletové řešení ekonomičtější. TSMC má cca 100 chyb na waffer. Když je na něm 700 malých čipletů, je logicky minimálně 600 zcela v pořádku. Když je na něm 150 podstatně větších monolitů je situace daleko veselejší. Poměr perfektních a alespň částečně vadných čipů se dost kazí.
Odpovědět0 0
A k čemu je dobré, že většina těch malých čipletů je bezchybná, když je pak stejně osadí do šestijader a dvanáctijader, kde vždy dvě jádra v čipletu vypnou? Nějak v tom nevidím, jak je to ekonomičtější.
Odpovědět0 0
DObre je to k tomu, ze muzete z toho nasekat v principu jakou chcete konfiguraci. Bude zalezet v principu jen na rozhodnuti managementu a maximalne binovani frekvence/TDP. Kdez to Intel s monolitem vetsi plochy bude mit vzdycky problem nasekat tech plnych chipu vic, nez kdyz to poskladate ze dvou mensich, kde je vyteznost znatelne lepsi. To je taky jeden z duvodu, proc Intel nemel doposud ani konkurenci k 12 a 16C od AMD v desktopu.
Odpovědět0 0
Podľa mňa sa poriadne zapotí aj s 5900X
Odpovědět1 0
5950X to neprekona v MT ani "vzdalene" :)
Odpovědět0 0